Saçınızda Harikalar Yaratacak Maskeler – 2

Harika bakım maskeleriyle sizlerin kurtarıcısı olmaya devam ediyoruz. Sıradaki tariflerimizle sizde saçlarınıza ihtiyaç duydukları derinlemesine bakımı verebilirsiniz.

 

Saç Kırıklarını Engeller: Avokado Yağı + Badem Yağı + Zeytinyağı

Zeytinyağının harika içeriği saçı besler ve nemlendirir. Avokado yağı da doğal yağ çeşitleri arasında yer aldığı için tıpkı zeytinyağı gibi nemlendirici özelliğe sahip olduğundan kuru saçlar için kullanılır. Badem yağı ise saçların güçlenmesini sağlar. Şimdi bu süper üçlünün mask tarifine geçelim.

Nasıl yapılır: Tek seferlik bir karışım hazırlayacağınız için saçınıza göre göz kararı ölçüler kullanabilirsiniz. Aynı oranlarda üç malzemeyi karıştırın ve saç diplerinize iyice masaj yaparak uygulayın. Bu maskeyi saçınızda birkaç saat bekletin ve ardından saçlarınızı yıkayın.

 

Daha Yumuşak Ve Parlak Saçlar: Muz + Hindistan Cevizi Yağı + Zeytinyağı + Bal

Muz, müthiş bir potasyum ve antioksidan içermektedir. Vücudumuz kadar saçlarımıza da sayısız faydası olan muz ile hazırlayacağınız bakım maskesi, saçlarınızın daha güçlü, daha parlak ve yumuşak olmasını sağlayacak.

Nasıl yapılır: 1 adet muzu ezin, 1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı, 1 yemek kaşığı zeytinyağı ve 1 yemek kaşığı balı ekleyerek karıştırın. Eğer karışım çok katı olursa çok az daha zeytinyağı ekleyebilirsiniz. Hazırladığınız karışımı saç diplerinize masaj yaparak sürün ve 1 saate kadar bekletin. Ardından saçlarınızı yıkayın.

 

Derinlemesine Temizlik Ve Parlaklık: Limon Suyu + Elma Sirkesi + Su

Saçlar da tıpkı vücudumuz gibi kirlenir, kirlendikçe cansızlaşır ve güçsüzleşir. Sadece şampuan ise çoğu zaman temizlemekte yeterli gelmeyebilir. Derinlemesine gerçek bir temizlik için özel bir bakım yapmanız gerekir. Bunun için de illa pahalı bakım ürünleri almanıza gerek yok.

Nasıl yapılır: 1 fincan limon suyunu (gerçek limon suyu, konsantre değil) yarım fincan su ve yarım fincan elma sirkesiyle karıştırın. Uygulama için iki yönteminiz var; birincisi karışımı saçlarınıza hafifçe dökerek masaj yapar gibi uygulamak, ikincisi ise karışım dolu kovaya saçlarınızı sokarak 5 dakika kadar bu şekilde beklemek. Sonrasında saçlarınızı normal yıkayın.

Bir cevap yazın

Hemen Ara
Whatsapp İle İletişime Geç