Saç Ekimi Hakkında Bilinmesi Gerekenler -2

Saç Ekimi hakkında kafaları kurcalayan sorunları cevaplamaya bu makalemizde de devam ediyoruz…

Saç Ektiren Kişi Saçlarına Ne Zaman Kavuşur?

Saç Ekim Uygulamasından sonra kişinin saç derisinde kırmızı yaralar halinde kabuklanmalar görülebilir. Saç Ektiren bireyin günde 1 kez saçını yıkayarak bu kabuklanmaları engelleyebilir. 7-10 gün gibi bir sürede kabuklanmalar geçecek ve saç ekimi yapılan bölge iyileşecektir. Bu sürede içinde yıkanma esnasında dökülen kabuklarla beraber ekilen saçlarda dökülebilir. Bu durumda birey 2 hafta ila 1 ay içinde saç ektirmeden önceki haline geri dönmüş olur. Bu gibi durumlar Saç Ekim Uygulamasının süreçleri olmakla birlikte endişelenecek bir durum teşkil etmemektedir. 3 ay sonunda görünümde farklılıklar meydana gelmektedir. 5-6. Ayların sonunda gözle görülen bir değişim yaşanır. 7. Aydan sonra her hafta %15 lik değişimler meydana gelir ve birey 9. Ayın sonunda %95 lik bir değişime kavuşmuş olur. Bütün bu süreçlerin ışığında kişi 1 yılın sonunda kesin sonuca ulaşmış olur.

 

Saç Ekiminin Herhangi Bir Zararı Var Mıdır?

Saç Ekim Uygulaması local anestezi ile eşliğinde yapılmaktadır. Saç Ekimi uygulanacak kişi kesinlikle bir şey hissetmez ve zararsız bir uygulamadır. Herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

 

Birden Çok Saç Ekimi Yapılabilir Mi?

Saç Ekim Uygulaması saç dökülmesi miktarına, uygulama yapılan bölgenin genişliğine ve bireyin diğer etkenlerine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bu gibi durumlarda birden fazla Saç Ekimi uygulanabilmektedir.

 

Saç Ekiminden Sonra Saçların Görünümü Nasıl Olur?

Saç ekiminin sonucu uygulanan teknik ile ilişkilidir. Saç ekimi sırasında kullanılan greftlerin büyüklüğü ve yönleri saç ekiminin görüntüsünü belirler. Greftler foliküler, saçın doğal çıkışına uygun büyüklükte ve yönlerde yerleştirildiğinde saç ekimi sonrasında saçlar oldukça doğal gözükecektir.

 

Gelecekte Saç Ekimi Nasıl Olacak?

Günümüzde erkek tipi saç dökülmesine en kalıcı çözüm saç ekimidir. Saç klonlaması üstüne araştırmalar devam etmekle birlikte henüz elde edilen bir netice bulunmamaktadır. Eğer saç klonlaması başarılırsa sağlıklı saçlı deriden alınacak birkaç saç örneği, laboratuvar ortamında üretilerek herhangi bir kısıtlama olmadan saç olmayan bölgeye saç ekimi yapılabilecektir.

Bir cevap yazın

Hemen Ara
Whatsapp İle İletişime Geç