Saç Ekimi Hakkında Bilinmesi Gerekenler -1

Gün geçtikçe artan sorunlarımız bizleri farklı çözümler aramaya sürüklüyor. Çağımızın baş belası olan Saç Dökülmesi ise artık tarihe karışmak üzere. Çeşitli yöntemlerle giderilmeye çalışılan kellik problemine en iyi çözüm Saç Ekim tekniği olarak gösterilmekte. Dilerseniz Saç Ekim Tekniği hakkında bilinmeyen ve merak edilen kısımların cevaplarına geçiş yapalım…

Saç Ekimi Kimlere Yapılır?

Saç Ekim Tekniği saç dökülmesinin tiplerine göre daha çok Androgenetik tip saç dökülmesine eğilimli olan yani; hormonlara, yaşa ve ailesel kalıtıma bağlı olarak saç dökülmesi yaşayan bireylerde, sıklıkla kullanılan bir tekniktir. Bu sebeple de erkeklerde en yaygın şekilde uygulanan estetik müdahale, saç ekimi olmaktadır. Bunlar dışında; cilt üzerinde ki yanıklardan sonra saç ya da kaşında açıklık meydana gelen, kimi hastalıklar veya hastalık tedavileri sonrası saçsız kalan bireylerde Saç Ekim Operasyonu uygulanmaktadır.

Saç Ekiminin Yaşı Var Mıdır?

Saç Ekimi Uygulaması için yaştan ziyade Saç Dökülmesinin tipi belirleyici bir niteliktir. Eğer saç derisi görülür bir durumdaysa bu durum; saç dökülmesi yaşanan bölgenin normalden daha fazla dökülme yaşadığını ve Saç Ekimi için uygun olduğunu göstermektedir. Bu dökülmeler bölgesel (parça parça dökülmeler veya küçük bir alanda saç dökülmesi gibi) olabildiği gibi bir bölgede daha ağırlıkta olarak gözükebilmektedir.

Saç Ekiminde Yaşın En Önemli Özelliği Nedir?

Saç Ekim Tekniği için yaşın en belirleyici özelliği saç dökülmesinin hızlı olduğu veya devam ettirdiği yaş aralığında olup olmamasıdır. Erkek tipi saç dökülmesi, bir ömür devam edebilen bir saç dökülmesi olması yanı sıra ancak 39-40 yaşlarından sonra dökülme hızı yavaşlamaktadır. Bu sebeple 39-40 yaşının altında bulunan kişilerde saç ekimi uygulandığında saç dökülmesinin devam edebileceği ve hastanın daha fazla seansa ihtiyaç duyabileceği dikkate alınmalıdır.

Saç Ekimi Ne Kadar Sürer?

Saç Ekim süresi ortalama olarak 3-5 saat arasında sürmektedir. Saç Ekiminden sonra saçlarınızın ve saç derisinin tamamen kendine gelebilmesi için 15 gün yeterli bir süredir. Sosyal yaşama geri dönüşünüz için 2 gün gibi kısa bir süre yetmektedir. Tek yapmanız gereken Saç Ekim Uygulamasından sonra ki 15 günü uzmanlarımızın verdiği öneriler doğrultusunda geçirmeniz olacaktır.

Bir cevap yazın

Hemen Ara
Whatsapp İle İletişime Geç