Saçınızda Harikalar Yaratacak Maskeler – 1

Biz kadınların özellikle üzerinde durduğu, saatlerini harcadığı konulardan biride saçlarımız. Şekilli, havalı duruşlara sahip olsun, kabarmasın, şekli bozulmasın derken kullandığımız ürünler saçlarımızı mahvediyor. Şimdi sizlere saçlarınızda harikalar yaratacak maske tarifleriyle tanıştırma vakti.

 

Azalan Saçlara Birebir: Sarımsak + Zeytinyağı

Doğal antibiyotik olan sarımsağın aslında mükemmel bir saç onarıcı olduğunu biliyor muydunuz? İçerisinde barındırdığı B1, B6 ve C vitaminleri sayesinde kolajen oluşumunu arttırır, yıpranan saçları onarır, zayıf alanlarda saçların gürleşmesini sağlar.

Nasıl yapılır: 4-5 diş sarımsağı havanda iyice dövdükten sonra saç diplerinize güzelce uygulamak ve uyguladıktan sonra bu şekilde 1 saat kadar bekleyin. Ardından zeytinyağını da ellerinizle masaj yaparak saç diplerinize yedirip 1 saat daha bekledikten sonra saçlarınızı güzelce ılık suyla durulayın ve yıkayın.

 

Yağlı Saçlara Arındırıcı: Elma Sirkesi + Kekik + Tuz + Su

Kuru saçlar için önerdiğimiz harika maskelerin yanında elbette ki yağlı saçlar içinde önerilerimiz var. Yağlı saçlara sahip olanlar en çok, saçlarının hacimsiz ve güçsüz görüntüsünden şikayetçidir. Saçlar hemen yağdan parlar, yapışır ve kötü bir görüntü oluşur.

Nasıl yapılır: 1 çay bardağı elma sirkesini 1 çorba kaşığı kekik suyu, 1,5 su bardağı su ve 1 çay kaşığı tuz ile karıştırın. Karışımı saç diplerinize masaj yaparak yedirdikten sonra havlu ile saçlarınızı sararak 2 saat bekletin. Sonrasında saçlarınıza normal yıkama yapın.

 

Mis Kokulu Ve Nemlendirici: Çilek + Hindistan Cevizi Yağı + Bal

Bütün bu yıpratıcı etkiler saçlarımızda kurumaya ve mat bir görüntüye sebep olmakta. Saç sağlığının da genel vücut sağlığının bir parçası olduğunu unutmadan onlarından ihtiyaç duyduğu bakımı, vitamin, mineral ve besin kaynaklarını sağlamamız gerekmekte. Şimdi ki maskemiz yıpranmış menimi kaybetmiş saçlar için mis kokulu bir tarif;

Nasıl yapılır: 5-6 adet çileği iyice yıkayın, saplarını koparın ve püre kıvamına gelene kadar güzelce ezin. İçerisine 1’er yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı (yoksa zeytinyağı) ve bal ekleyin. Karışımı saçlarınıza nazikçe masaj yaparak uygulayın. 1 saat kadar bekledikten sonra saçlarınızı iyice durulayın ve yıkayın.

Bir cevap yazın

Hemen Ara
Whatsapp İle İletişime Geç